2017 YILINDA UYGULANACAK TARIM ve HAYVANCILIK HİBE PROJELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Arıcak Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantı ile 2017 yılı tarım ve hayvancılık ile ilgili hibe projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Arıcak Hükümet Konağı Konferans salonundaki Toplantıya İlçe Kaymakamımız Mevlüt ŞEKERCİ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Tarım Müdürü Ali AYDEMİR, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürleri ile ilçemiz Muhtarları ile ilçe halkı katıldı.
Yoğun katılımın olduğu bilgilendirme toplantısında 2017 Yılı GENÇ ÇİFTÇİ , DAP ve SULAMA Projeleri hakkında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Şube Müdürleri tarafından toplantıya katılanlara bilgi verildi.
İl Müdürü Karahan  tarafından Bakanlık olarak 2016 yılında ilkini uyguladığımız, halk arasında 30 bin TL hibe olarak bilinen, ancak Genç Çiftçi projesi olarak nitelendirdiğimiz proje ile kırsal alandaki nüfusun kendi bulunduğu yerde ikametini sağlamak, kırsal alanı daha canlandırmak ve siz değerli genç çiftçilerimizin katkıları ile kırsal alandaki üretimi arttırarak hem bölge hem ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır diyerek toplantıya katılanlara teşekkür etti.
İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ Gençlerimizin bizler için önemli olduğuna değinerek; proje yapacak gençlerimize Kaymakamlık olarak her türlü desteği vereceğini gerek duyulması halinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden proje hazırlanması esnasından yardım alınabileceğini söyleyerek toplantıya katılan herkese teşekkür etti.