ARICAK’TA TARİHİ SORUN ÇÖZÜME KAVUŞMAK ÜZERE
 
İlçemiz Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ ilçemizde göreve başladığı ilk günden itibaren, halkımızın yüz yıllardır kullandığı arazilerin, (Hicri) 1179 tarihinde kurulan Osman Bey Oğlu Seyit Ömer Bey Vakfına kayıtlı olması nedeniyle halkımız yaşamış olduğu problem ve sıkıntının giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunmuş,  sorunun çözülmesi konusunda ilk adım atılmıştır.
 
Bu amaçla Kaymakamımız Mevlüt ŞEKERCİ Malatya Vakıflar Bölge Müdürüyle görüşmek üzere randevu talep ederek, alınan randevu ile  İlçemiz Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Siyası Parti  Temsilcileri ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürü ile görüşülmüş, sorunun en hızlı şekilde çözümü için görüş alışverişinde bulunulmuştur.
 
Daha sonra Kaymakamımız Sayın Mevlüt ŞEKERCİ Vakfın Mütevelli Heyeti ile irtibata geçerek, sorunun çözülmesi için yapılması gerekenler hususunda,  görüş alışverişinde bulunmak üzere Vakıf Mütevelli Heyeti Üyelerini İlçemize davet etti. Vakıf Mütevelli Heyeti Temsilcileri ile Kaymakamlık Makamında, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, İlçemiz Merkez Mahalle Muhtarları ile birlikte bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda sorunun çözülmesi hususunda yapılması gerekenler görüşüldü.
 
Vakıflar Bölge Müdürü ile Kaymakamlık Makamında yapılan toplantıda durum değerlendirmesi yapan Kaymakamımız Mevlüt ŞEKERCİ İlçemiz Halkı ile sık sık bir araya gelerek yapılması gerekenler konusunda görüş alış verişi ve yapılan istişareler sonucunda sorunun en kısa sürede çözümü, taraflarca belirlenen fiyat üzerinden arazilerin kullanıcılar tarafından vakıftan satın alınmasına karar verildi.
  
  10.04.2018 tarihinde Kaymakamımız Mevlüt ŞEKERCİ Başkanlığında Vakıf Mütevelli Heyeti Temsilcileri, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, İlçemiz Merkez Mahalle Muhtarları, İlçe Şube Başkanları ile Kaymakamlık Makamında son bir toplantı daha gerçekleştirilerek, Osman Bey Oğlu Seyit Ömer Vakfı adına kayıtlı arazilerin kullanıcılara taraflarca kabul edilen fiyattan satın alınmasına karar verildi. Vakıf arazilerinin kullanıcılar tarafından satın alınması hususunda yapılması gereken iş ve işlemlere en kısa süre içerisinde başlanacağı kararlaştırıldı.
 
Toplantıda bulunanlar yıllardır devam eden sorunun çözülmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen, ilçemiz için bizlerden fazla emek sarf eden İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ’ye ilçemiz halkı adına teşekkür ettiler.
 
İlçemizin kuruluşundan itibaren yaşanan arazi sorunun çözülmesine vesile olmaktan memnun olduğunu belirten Kaymakam Mevlüt ŞEKERCİ, İlçemiz için büyük önem arz eden sorunun çözümünde katkıda bulunanlara teşekkür etti.