Emniyet Genel Müdürlüğünce her ile bir kütüphane projesi kapsamında İlçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesinde yaptırılan ve şehidimiz Coşkun ÖZCAN’ın ismini verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım tarafından hizmete açıldı.
 
Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Z- Kütüphanesinin açılışına Şehit Özcan’ın ailesi, Vali Çetin Oktay KALDIRIM, Arıcak Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, Arıcak Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM, İl Emniyet Müdürü Doğan CANGÜL, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını İl Emniyet Müdürü Doğan CANGÜL yaptı.
 
İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ ise yapmış olduğu konuşmasında “Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşık 116bin bedelle okulumuza kazandırılan, içinde yaklaşık 1000 tane kitabın bulunduğu ve İmam Hatip Lisesi ile birlikte yaklaşık 550 öğrencimizin istifadesine sunulan Z-Kütüphanemizin hayırlı olmasını, yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Vali Çetin Oktay KALDIRIM ise yapmış olduğu konuşmasında; “Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Jandarma Genel Komutanlığımız sadece kendi görev alanlarına giren görevlerini yapmıyorlar, bunun yanında topluma dönük içinden çıktıkları halka dönük çok kıymetli sosyal faaliyetler, hizmetlerini de yerine getiriyorlar.
 
Elazığ, ismiyle müsemma aziz insanların yaşadığı şehirdir. Gerçekten vatanına, milletine, bayrağına son derece bağlı mukaddesatına, değerlerine bağlı ve özellikle Anadolulunun o öz değerlerini temsil eden örnek bir şehrimizdir.
  
Okumak gerçekten çok önemli. Okuduğunu anlamak, değer yüklü okumak çok önemli. Özellikle gençlerimiz, bu fidanlarımız, geleceğimizin teminatı geleceğimizi emanet edeceğimiz bu insanların değer yüklü yetişmeleri ve çok okumaları çok önemli. Doğru okuma, doğru bilgi edinme, değer yüklü okuma, maneviyatla beslenmiş değerlerle yetişmesi önemlidir. 
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve kıymetli eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi ile birlikte okuma-yazma seferberliği başlattılar. Bizde inşallah bu meşaleyi buradan yaktık. Her ücra, her ev, her köy, her cami, insanımızın bulunduğu her ortamda okunsun istiyoruz. Özellikle gençlerimize sesleniyorum, lütfen okuyun, bol bol okuyun. Bu yaşınızı bugünlerinizi iyi değerlendirin. Zira bu dönemde kazanacağınız alışkanlıklar size bir ömür boyu rehberlik yapacaktır.
 
Fedakârca çalışan emniyet mensuplarımız, güvenlik kuvvetlerimiz bunun yayanında çok farklı aktiviteler, etkinliklerle toplum yararına çalışmalarla ve onların dertlerine şifa olarak özellikle eğitim gibi önemli bir konuya katkı vererek örnek bir model ortaya koyuyorlar. Bu açıdan hem kendilerini ilimize, ülkemize fedakârca verdikleri hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum, hem de bu tür güzel anlamlı hizmetler vererek topluma sosyal, kültürel yönden katkı verdikleri için tebrik ediyorum. Bu hizmetin aziz hemşerilerime, Arıcak’lı kardeşlerimize ve özellikle gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 
Daha sonra Vali Çetin Oktay KALDIRIM, Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesinde Şehit Polis Memuru Coşkun Özcan’ın isminin verildiği Z- Kütüphanesinin açılışı kurdelesini keserek hayırlı olması temennisinde bulundu.
Kaynak: www.elazig.gov.tr