Kaymakam ŞEKERCİ Başkanlığında Okuma Yazma Seferberliği Değerlendirme Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

        Kaymakamımız Mevlüt ŞEKERCİ Başkanlığında, Arıcak İlçe Sınırları içerisinde okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespit edilmesi ve yapılacak çalışmaların belirlenmesi amacı ile Kaymakamlık Makamında "Okuma Yazma Seferberliği Değerlendirme Komisyonu" toplantısını gerçekleştirildi.
 
        Düzenlenen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Müftüsü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü,  Okul Müdürleri ve Muhtarlarımız katıldı. Toplantıda okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespit edilmesinde izlenen yol ve ilgili kurumların yaptığı ve yapacağı çalışmalar görüşüldü.
 
        Kaymakam ŞEKERCİ, toplantıda alan taramasının öğretmenlerimiz aracılığı ile sağlıklı bir şekilde yapılarak okullarımızın hafta içi, hafta sonu sürekli açık tutulması gerektiğini bu hususta tüm imkânların seferber edilmesi gerektiğini ilçemiz genelinde okuma yazma kurslarının artırılması ve okuma yazma bilmeyenlerin tespit çalışmalarına hız kazandırmasını, yapılan çalışmaların kurumlarca eşgüdümlü şekilde yürütülmesi gerektiğini belirtti.