ARICAK KAYMAKAMI ŞENOL ÖZTÜRK'ÜN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI


        Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ilan ettiğimiz, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutluyoruz.


        29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla ve zaferle taçlandırmıştır.


        Milletimiz, kazandığı büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, milli iradeyi esas alan Cumhuriyeti ilan ederek, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.


        Cumhuriyetimiz din, dil, ırk ve mezhep ayrılığı gözetmeksizin bir araya gelerek birlik ve beraberlik yolunu bizlere göstermiştir. Bu birlik ve beraberliğimiz, dün olduğu gibi bugün de heyecanını korumakta ve geleceğe ümitle bakmamıza vesile olmaktadır. Karanlık emeller peşinde koşanlar, her zaman olduğu gibi sahip olduğumuz bu değer sayesinde Türkiye’yi karşılarında tek yürek olarak bulacaklardır.


        Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnettarlığımı ifade ederek Arıcak'lı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Şenol ÖZTÜRK
Arıcak Kaymakamı