KAYMAKAMIMIZ OKUL YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ!
             Kaymakamımız Sayın Mevlüt ŞEKERCİ 2016-2017 Yılı Genel Değerlendirmesini yapmak üzere okul müdürlerini makamında kabul etti.
İlçemizde göreve başladığı günden bu yana eğitimin birinci öncelikleri olduğunu dile getirip eğitime sunduğu katkılarla eğitim çalışanlarının motivasyonunu arttıran Sayın ŞEKERCİ yılsonu değerlendirmesini yapmak üzere ilçede görev yapan tüm okul yöneticilerini makamında kabul etti. Ortaokul ve lise müdürleri ile ayrı, İlkokul müdürleri ile ayrı günlerde bir araya gelerek hem okul müdürleri ile tanıştı, hem de ilçedeki eğitim durumunun analizini yaparak eksikliklerin giderilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Sayın ŞEKERCİ, Okul müdürlerini ve dile getirilen sorunları dikkatlice dinleyip not alarak sorunların çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.
Okul Müdürlerini tek tek dinleyen Sayın ŞEKERCİ ilçenin eğitim karnesini okul müdürleri ile paylaşarak şunları kaydetti: “ Değerli arkadaşlar, ilçemizin eğitim durumunu sizlerle paylaştık. Durumun iyileştirilmesi ve eğitimin istenilen seviyeye ulaştırılması için herkes üstüne düşeni bir kat daha fazla yerine getirme uğraşı içinde olmalı. Ben ilçe Kaymakamı olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Yeter ki yaptığınız, yapacağınız çalışmalar eğitim alanında ilçeyi bir adım öteye götürsün. Sizlerin de bildiği gibi bizler kesinlikle eğitim için yapılan destekten çekinmedik. En iyi yatırım geleceğe yapılan yatırım olduğunu unutmamalıyız. Yakın zamanda TEOG Sınavları açıklandı. Başarılı okullarımız vardı, başarı durumu zayıf okullarımız vardı bunları tek tek inceledik. Başarılı olan okullarımızı tebrik ediyorum. Başarısız olan okullarımız, iyi bir çalışma yaparak başarısızlığın nedenlerini rapor haline getirerek birlikte çözüm arayışlarına gireceğiz. Bahanelerin arkasına sığınmadan sorunları el birliği ile çözmemiz lazım. Ortak Sınavda başarı gösteren öğrencilerimizi ödüllendirdiğimiz gibi Ortak Sınavlarda gösterilen başarıda emeği olan öğretmenlerimizi de ödüllendirdik. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında okullarımızı sık sık ziyaret ederek sizlerle daha yakından çalışacağız. Evlatlarımızın vatana millete faydalı birer birey olarak yetişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamamız lazım.” Diyerek iyi olacak her çalışmanın yanında olacaklarını bir kez daha yineleyerek katılımlarından dolayı okul müdürlerine teşekkür ederek hayırlı çalışmalar diledi.
Okul müdürleri Kaymakamımız Mevlüt ŞEKERCİ’ye yapılan bu değerlendirme toplantısı nedeniyle memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.