İlçemiz Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ ilçemizde yıllarca hasretini çektiğimiz Pazar yerinin kurulması için Belediye Başkanı Merkez Mahalle Muhtarları ve Esnaflar ile makamında bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.

        İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ Pazar yeri kurulmasının önemine değinerek; pazarlar bilindiği üzere insanların rahatlıkla alışverişlerini yaptıkları yerlerdir. Arıcak Merkez, Belde ve Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ürettiklerini daha rahat bir şekilde pazarlayacaklardır. Bu yüzden ilçede bir pazarın olmasının önemli olduğunu belirterek; özellikle ilçemizde üretilen doğal ürünlerin tanıtılması, sergilenmesi merkez ve diğer ilçe pazarlarında rağbet görebilmeleri nedeniyle pazarın kurulmasının uygun olacağını belirtti.

        Belediye Başkanı Muhtar ve esnaflar ise bu düşüncesi nedeniyle ilçe kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ’ye teşekkür ederek; pazarın Arıcak İlçesine ekonomik olarak çok katkı sağlayacağını, ihtiyaç sahibi kişilerin ve üreticilerin gelir kaynağının yükseleceğini ve ilçemize önemli katkılar sağlayacağından düşünülen projeye olumlu baktıklarını dile getirdiler.