Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz ve İŞKUR  İl Müdürlüğü işbirliği ile 254437 nolu Toplum Yararına Programı kapsamında yürütülecek olan proje ile ilçemizde 100 kişi 6 aylık süre için istihdam edilecektir.
 
İlçemiz Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ’nin girişimleri sonucunda Birliğimizce uygulanacak projede katılımcıların belirlenmesi işlemi Palu Noterinin 05.05.2018 tarihinde ilçemiz kapalı spor salonunda vatandaşlarımızın da katılımı ile gerçekleştirilen kura sonucunda belirlendi. Noterce belirlenen katılımcılar ile 10.05.2018 günü Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantı ile projenin amacı uygulanması konularında programa katılanlar bilgilendirildi.
 
            Kaymakamımız Sayın Mevlüt ŞEKERCİ toplantıda yaptığı konuşmada kura ile tespit edilen katılımcıları tebrik ederek 100 kişinin 6 aylık süre ile istihdam edilmesi ilçemiz için önemlidir. Bu kişiler öncelikle aile geçimine destek olacaklardır.
 
Uygulayacağımız program ile öncelikle kamu yararı göz önünde bulundurularak İlçemiz mülki sınırları içerisinde Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çevre düzenlemesi ile bakım onarım ve temizlik işlerinin yapılması, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma Park ve Çevre  düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı Erozyon engelleme çalışmaları içerisinde uygun olanları uygulamayı düşünüyoruz dedi.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan talepler doğrultusunda tüm katılımcılar ile yapılan görüşme sonucunda katılımcılar görevlendirilmiş ve 14.05.2018 tarihi itibari ile programın uygulanmasına başlanmıştır.