ENGELLİ ve ESKİ HÜKÜMLÜLER YÖNELİK HİBE DESTEĞİ ve GİRİŞİMCİLİK KURSLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTSI YAPILDI.
 
        Kaymakamlığımız koordinesinde Engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteği ve girişimcilik kursları hakkında İŞKUR Elazığ İl Müdürlüğü tarafından Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
        Toplantıya İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ,  Elazığ İŞKUR İl Müdürü Abdullah BALCI, İlçe Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM, Üçocak Belde Belediye Başkanı Yılmaz YEGÜL, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Daire Amirleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ve çok sayıda engelli ve hükümlü vatandaşımız katıldı.
 
        Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakamımız Mevlüt ŞEKERCİ “İŞKUR tarafından uygulanmakta engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteği projesi ile engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın kendi işlerini kurması ve istihdam sağlanması için 50.000,00 TL ye kadar hibe yardımda bulunması, engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız için büyük bir fırsattır. Bu konuda kaymakamlık olarak hibe desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza destek olmak arzusundayız. Kaymakamlığımız koordinesinde yapmış olduğumuz bilgilendirme toplantımıza katılmanızdan dolayı teşekkür ediyorum, bu hibe ve desteklerden yararlanmasını temenni ediyor ve şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
        Toplantıda bir konuşma yapan İŞKUR İl Müdürü Abdullah BALCI ise “ İŞKUR İl Müdürlüğü olarak il merkezi ve ilçelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızı işe yerleştiriyoruz. İŞKUR olarak engelli ve hükümlü vatandaşlarımızın projemiz ile toplumda daha aktif olmalarını ve kendi işlerini kurmalarını amaçlıyoruz. Sayın Kaymakamımızın talebi doğrultusunda bugün buraya geldik sizlerle bir arada olmamıza vesile olan Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. “ dedi
 
        İŞKUR İl Müdürü ve uzman personellerce proje hakkında detaylı sunum yapıldıktan sonra toplantı soru cevap şeklinde devam etti. İŞKUR İl Müdürü ve İlçemiz Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ toplantıya katılan çok sayıda engelli ve hükümlü vatandaşlarımız ile yakından ilgilenerek sorularını tek tek cevapladıktan sonra toplantı sona erdi.