İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ ilçemizde göreve başladığı ilk günden itibaren düşündüğü Semt Pazarı kurulması projesini İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarlarının, Kamu Kurum Kuruluşları, İlçemiz Esnafının ve ilçe halkımızın destekleri ile açılışı gerçekleştirildi. 

        İlçemizde bir ilk olarak gerçekleşen Semt Pazar yeri Arıcak Merkez ile Halil Yavuz Mahallesi arasında bulunan yol güzergahı üzerinde kurulan semt pazarının açılışına İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, Arıcak Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM, Bükardi Belediyesi Başkanı Hüseyin AÇMAZ, Erimli Belediye Başkanı Hacı İbrahim YILDIZ, Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz YEGÜL, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri Mahalle ve Köy Muhtarları İlçemiz Halkı ve Pazar esnafımız katıldı. Semt Pazarı bundan böyle her hafta Cuma günleri halkımızın hizmetinde olacaktır.

         Açılış töreninde konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ İlçeye ilk atandığım günden itibaren Semt Pazarı konusunu çeşitli ortamlarda dile getirdik birçok kişi ile görüş alışverişinde bulunduk ve görüşmelerimiz sonucu olumlu tepkiler alınca konuyu belediye başkanlarımız, muhtarlarımız ve esnafımız ile ayrı ayrı yaptığımız toplantılarda ele aldık. Yapılan toplantılar sonucunda Semt pazarı kurulmasına karar verdik, mevsim şartlarını ve tarım ürünlerini göz ününde tutarak bugünü bekledik. Pazar, faydası tüm vatandaşa dokunan ilçenin gelişmesine katkı sağlayan bizimde önemsediğimiz öncelik verdiğimiz bir girişimdi. Pazar sayesinde tüketicilerimiz başta birçok alternatif ürünü hem ucuz hem de doğal ve taze olarak alma, üreticilerimizde ürettiklerini getirip burada kazanca dönüştürme sevincini yaşayacaklardır. Ayrıca Pazar başta bal, süt ürünleri ve tarım ürünlerin gelip burada aracısız direk tüketici ile buluşması demektir. Değerli halkımız bugün ilçemize kazandırarak açılışımı yaptığımız pazarımızın öncelikle esnaflarımızın memurlarımızın ve halkımızın samimi ve sabırlı destekleri ile ve toplumuzun tümünün menfaatlerini ilgilendirmesi açısından sürdürülebilir olmasını diliyorum. Bu pazarın ilçemize kazandırılması aşamasında bizlere destek olan ilçe ve belde belediye başkanlarına kapalı Pazar stantlarını temin eden Belediye Başkanımıza stantları dolduran esnaflarımıza bizi kırmayarak gelen siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu yolda başarılı kılması duasıyla pazarımızın ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum dedi.

        Açılış konuşmalarından sonra Pazar yerinin açılışı davul zurna eşliğinde yapıldı.  Kaymakam ŞEKERCİ ve açılışa katılanlar ile birlikte tüm stantları gezerek pazar esnafı ile sohbet ederek pazar alışverişlerini yaptılar.

        Açılışa katılanlara Arıcak Belediye Başkanlığınca çeşitli ikramlarda bulunuldu. Esnaf ve vatandaşlarda ilçemize kazandırılan semt pazarı dolayısıyla Başta İlçe Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ’ye  ve Belediye Başkanına memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.