İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ YAPILDI
        
        Arıcak Kaymakamlığınca 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli birlik Günü Programı kapsamında;
İlçemiz Kaymakamlığı koordinesinde ilçe merkezindeki şehit kabri ziyaret edilerek şehidimiz anıldı.
 Voleybol, Futbol turnuvası ile Atletizm yarışmaları düzenlendi.  Voleybol turnuvasında Arıcak Alacakaya Kaymakamlıkları tarafından oluşturulan 4 takımın mücadele etti. İlk maçlar Arıcak İlçesinde ikinci maçlar ise Alacakaya ilçesinde yapıldı. İlköğretim Öğrencileri arasında düzenlenen 100 metre koşu (atletizm) yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ilçemiz kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ tarafından makamında ağırlanarak ödüllendirildi. 

        Cuma namazını müteakiben Milli Birlik yürüyüşü Merkez Camisi  (Mustafa Çelebi Mahallesinden) Halil Yavuz Mahallesi güzergahında Kaymakamımız koordinesinde İlçemiz Protokolü Kamu Kurum ve Kuruluşların çalışanları ve halkın yoğun katılımı ile yapıldı. 

        Yürüyüş sonunda İlçemiz Kaymakamının yaptığı konuşmada; Bildiğiniz üzere yarın 15 Temmuz darbe girişimin seneyi devriyesi, yarın inşallah yine demokrasi nöbetlerinde meydanlarda olacağız. Arıcak meydanında yapılacak demokrasi nöbetlerinin geçen yılki gibi devam edeceğiz.  Bilindiği üzere 248 şehit ve 2196 gazimizin olduğu hain darbe girişimi püskürtüldü. Bu püskürtmede Allah’ın inayeti, milletimizin vatan sevgisi, sarsılmaz iradesi ön plana çıktı. Bir kez daha gördükki milletin gücünün üstünde hiçbir güç olmadığına şahit olduk.  İnşallah bundan sonra bunun gibi bir şeyle karşılaşmayız. Halkımızda vatandaşlarımızda bir daha böyle bir şeye fırsat vermeyeceğini de görmüş olduk. Allaha Şükürler olsun bayrağımız dalgalanıyor ezanlarımız okunuyor hür ve demokratik olarak ülkemizde yaşıyoruz. Tabi ki bu hain darbe girişimi sadece hükümete değil memleketimize halkımıza özellikle  milli iradeye ve demokrasiye yapılmış bir girişimdi. Girişim püskürtüldü, püskürtme esnasında çekinmeden canlarını feda eden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Gazilerimize acil şifalar, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Aradan bir yıl geçti Arıcak halkı ve vatandaşlarımızın aynı heyecan ve iştiyakla katılımları ve birlik beraberlik içerisinde  olduğunu göstermiştir. katılımınızdan dolayı  teşekkür ediyorum.

        Anma etkinliklerine 15 Temmuz Cuma günü Arıcak Meydanında devam edilecektir.