İlçemiz Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ ilçemizde göreve başladığı ilk günden itibaren İlçemizin en önemli sorunlarından biri olan; halkımızın yıllardır kullandığı arazilerin Osman Beyoğlu Seyit Ömer Bey Vakfına kayıtlı olması nedeniyle halkımız çekmiş olduğu çile ve sıkıntının oluşturmuş olduğu sorunun giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunmuştur.
 
        Bu amaç ile açılmış olan davaları yakinen takipçisi olmuş, Yargıtay 16. Hukuk Dairesi’nde beklemekte olan davalar için verilen olumlu karar ile birlikte, Malatya Vakıflar Bölge Müdürüyle görüşmek üzere randevu talep edilmiş, alınan randevu ile  İlçemiz Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Siyası Parti  Temsilcileri ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürü ile görüşülmüş, sorunun en hızlı şekilde çözümü için görüş alışverişinde bulunulmuştur.
 
        Kaymakamımız Sayın Mevlüt ŞEKERCİ Vakfın Mütevelli Heyeti ile irtibata geçerek, sorunun çözülmesi için yapılması gerekenler hususunda,  görüş alışverişinde bulunmak üzere Mütevelli Heyeti Üyelerini İlçemize davet etti. Vakıf Mütevelli Heyeti Temsilcileri ile Kaymakamlık Makamında, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, İlçemiz Merkez Mahalle Muhtarları ile birlikte bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda sorunun çözülmesi hususunda yapılması gerekenler anlatıldı. Sıcak bir ortamda olumlu geçen toplantı sonucunda, gerekli olan çalışmaların yapılarak tekrar bir araya gelineceği belirtildi. İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ Mütevelli heyetine bizleri kırmayıp ilçemize gelerek sorunun çözülmesi konusunda vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.