Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...Yazı tipini küçültmek için tıklayın.Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

T.C.

ARICAK KAYMAKAMLIĞI

İlçe Özel İdaresi

1-İdari birim Durumu

İlçemiz merkezinde 7 mahalle 3 belde ve onbir köy olmak üzere yirmi bir idari birimden oluşmaktadır ayrıca Erimli, Üçocak ve Bükardi Beldeleri 5'er mahalleden oluşmaktadır.

2-2010 yılı itibari ile müdürlüğümüzde yapılan işlemler.

Özel İdare Müdürlüğü olarak İlçemize bağlı kasaba ve köy mahalle muhtarlıkları maaş ödemeleri gelen ödenek doğrultusunda ödemeler aksamadan ve zamanında yapılmaktadır, Köy kasaba ve mahalle ile merkez İlköğretim okulları İlçemizde bulunan sağlık kuruluşları için gelen ödenekler doğrultusunda hizmet verilmektedir.

Ayrıca taş ve kum ocakları belediye mücavir alan dışındaki içkili yerlerin köylerdeki bakkal ve kahvehanelerin ruhsat işlemleri müracaat halinde dairemizce takip edilmektedir.

3-Diğer

Arıcak İlçe Özel İdare müdürlüğü günlük olarak hizmet için tertip ve düzenli bir şekilde hazırlanmakta müdürlüğümüze intikal eden iş ve işlemler büyük bir ciddiyet içerisinde yürürlükte olan kanunlar, yönetmelikler ve mevzuat hükümlerine uygun olarak bir sonraki güne hazır hale getirilerek gerekli koordinasyon sağlanarak bitirilmektedir.