Arıcak İlçesi Karakaş Köyü doğumlu hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM tarafından yaptırılan Ortaokulun açılışına İlçe Kaymakamı Sayın Zekeriya GÖKER, Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM, ilçe protokolü, eğitimciler ve öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı YILDIZ okulun yapım aşaması ile ilgili bilgiler vererek hayırsever işadamı YILDIRIM'a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmanın ardından okulun temsili anahtarı hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM tarafından okul müdürüne teslim edildi.

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ yaptığı konuşmada Hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM'a teşekkür ederek;

'Bugün burada olmaktan büyük bir onur ve sevinç duyuyorum. İlimizin en ücra ilçesi olan Arıcak ilçemizin Karakaş Köyünde doğup büyüyen ve daha sonra gurbete giderek iş hayatına il dışında devam eden Sayın Hüseyin Zati YILDIRIM bugün doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu bu güzel eserle ödemiştir. Sayın YILDIRIM insana yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu bizlere bir kez daha göstermiş, yaptığı bu güzel okulla çocuklarımıza ışık tutmuş, umut olmuştur. Bu okulda okuyacak çocuklarımız inşallah geleceğin Hüseyin Zati YILDIRIM'ları olacak ve onlarda doğup büyüdükleri topraklara böyle değerli eserler vereceklerdir.

Ben kendisine şükranlarımı sunuyor, okul yaptıran hayırsever işadamımızın bu topraklarda büyüyen bütün işadamlarımıza örnek olmasını diliyorum' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ konuşmasının ardından hayırsever işadamına Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim çalışanları adına Şükran Belgesi takdim etti.

İlçemiz Kaymakamı Sayın Zekeriya GÖKER yaptığı konuşmada işadamı YILDIRIM'a teşekkür ederek;

'Hüseyin Zati YILDIRIM tarafından Karakaş Köyümüzde yaptırılan 8 derslikli bu ortaokul büyük bir ihtiyacı karşılamış, çocuklarımızın daha rahat ve sağlıklı bir eğitim ortamında eğitim görmeleri için büyük bir fırsat olmuştur. Bu okulda okuyan çocuklarımız inşallah ileride vatanını ve milletini seven, ülke için hayırlı işler yapan, üreten ve ülkelerine hizmet eden birer yetişkin olacaklardır. Sayın Hüseyin Zati YILDIRIM'a geleceğin Türkiye'sinin inşasına kazandırmış olduğu bu değerli eser ile geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitimine vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarımı arz ederim." dedi.

Kaymakamımız Sayın Zekeriya GÖKER konuşmasının ardından hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM'a günün anısına bir plaket ve teşekkür belgesi verdi.

Yapılan kurdele kesiminin ardından açılış programı sona ererken programa katılanlar ilk ders gününde öğrenciler ile bir araya gelerek hem ders kitaplarını dağıttılar, hem de okulda incelemelerde bulundular. Okulun ihtiyacı olan bir adet fotokopi makinesi de İl Milli eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ tarafından okul müdürüne teslim edildi.

Açılış programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.