Elazığ Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU ilçe ziyaretleri programı kapsamında İlçemizi ve İlçemiz Bükardi ve Üçocak Beldelerini kırsal kesime hizmet götüren kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile birlikte ziyaret etti.
 
Vali Sayın ZORLUOĞLU’nun Arıcak’a gelişinde Kaymakam Mevlüt ŞEKERCİ, Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM ve kamu kurum ve kuruluş idarecileri tarafından karşılandı.
 
Bükardi ve Üçocak Beldelerini ziyaret eden Vali ZORLUOĞLU, vatandaşlarla sohbet ederek onların ve beldenin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 
Bükardi Belediyesine geldiklerinden dolayı Vali Murat ZORLUOĞLU ve beraberindeki heyete teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Açmaz; “Bizleri burada yalnız bırakmadıkları için kendilerinden Allah razı olsun diyorum. Bazı sorunlarımız var bunları dile getirdik. Sayın Valimizden söz aldık, inşallah projelerimizi de tamamlayacağız.” dedi.
 
Sıcak ve içten karşılama için burada yaşayan vatandaşlara teşekkür etti “Burada sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Beldenin sorunlarını bizlere Belediye Başkanı ve sizler ilettiniz. Bu sorunlarla yakından ilgileniyoruz ve ilgilenmeye devam edeceğiz.
 
Bükardi Belde merkezine haberci boğazından gelen 8-9 km’lik yolun hakikaten standart dışı olduğunu, standartlarının çok iyi olmadığını gördük. İnşallah belediyemizle yapacağımız bir protokol çerçevesinde bu yolu bu sene yeniden asfaltlayacağız ve standartlara uygun hale getireceğiz.
 
Sorunlarınızla yakinen ilgilenmeye devam edeceğiz. İnşallah el birliğiyle zaman içerisinde sırayla bu sorunları çözeceğiz” dedi.
 
Vali ZORLUOĞLU beraberindeki heyetle beraber Üçocak beldesine geçerek Üçocak Belediyesini ziyaret etti.
 
Üçocak Belediyesine gelişinde Vali Murat ZORLUOĞLU Belde Belediye Başkanı Yılmaz YEGÜL ve belediye çalışanları tarafından karşılandı.
 
Başkan YEGÜL’den Üçocak Beldesi ile alakalı brifing alan Vali ZORLUOĞLU burada bir değerlendirme yaparak; “Sayın Başkan gerçekten önemli hususlara temas etti. Hakikaten ben de bu ilçe ziyaretinden önce Arıcak’ta ve Arıcak’a bağlı belde ve köylerde yaptığımız çalışmaları gözden geçirdim. Gerçekten de merkeze en uzak beldelerden bir tanesi burası. Yine Arıcak, merkeze en uzak ilçemiz. Buna rağmen gerek eğitim alanında,  gerek sağlık alanında, gerek alt yapı, yol, içme suyu alanında önemli çalışmalar yapılmış. Ben hükümetimize bu manada şükran sunuyorum.
 
2015-2016 yılı yatırım programını hazırlarken özellikle bu bölgelerdeki okul ihtiyaçlarına öncelik verdim ve merkezden ziyade bu tür uzak yerlerde çocukların mutlaka iyi bir şekilde eğitilmeleri gerektiğinin altını çizdim ve eksiklikleri süratle tamamlama çabasına girdik. Özellikle İl Özel İdaremiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.
 
Sayın Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız, Kaymakamlarımızla birlikte Allah’ın izni ile buraya önümüzdeki dönemde hizmetler gelmeye devam edecektir.” dedi.
 
Daha sonra Arıcak Kaymakamlığını ziyaret eden Vali ZORLUOĞLU, İlçemiz Kaymakamı ŞEKERCİ’den ilçe hakkında brifing aldı, Kaymakamlık Toplantı Salonundan İlçemiz Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Kaymakamlık makamında İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ tarafından ilçemiz hakkında Vali Murat ZORLUOĞLU’na birifing verdi. Kaymakamımız ŞEKERCİ tarafından Vali ZORLUOĞLU’na ilçemizin sorun ve talepleri bildirildi. Bunlara ek olarak ilçemizde yapılması düşünülen Sosyal Yaşam Merkezi Projesi ile TOKİ tarafından İlçemizin konut ihtiyacını gidermek amacıyla konut yapılması için çalışmalar başlatılmıştır. Bu konularda Sayın Valimizin yardımlarını bekliyoruz dedi.
 
       Arıcak Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU, Arıcak Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, Arıcak Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Arıcak ilçesine bağlı köy ve mahalle muhtarları ile ilçemiz halkı katıldı.
 
Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan Vali Murat ZORLUOĞLU konuşmasında şunları kaydetti, ‘‘Bu bölge malum Elazığ’ın en uzak ilçesi. Memnuniyetle gördük ki birçok kamu hizmeti hakikaten götürülmüş. Gerek Bükardi’de gerek Üçocak’ta eğitim ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere devletimiz bu ücra köşelere çok iyi bir şekilde ulaşmış. Vatandaşına elinden geldiğince hizmetleri ulaştırmayı başarmış. Tabi hizmette sınır yok diye bir laf var. Yapılanlar kadar yapılması gerekenler de var, bunları da tespit ediyoruz ve önümüzdeki süreçte Bakanlıkların bizlere sağladığı imkânlardan, gerek İl Özel İdaremiz kaynaklardan inşallah Arıcak ilçemiz, beldeleri ve köylerinde eksik kalan hizmetleri tamamlayacağız.
 
Tabi 2015 ten itibaren iki tane genel seçim yaşadık. 2016 yılında hepimizin yürekten lanetlediği bir darbe girişimine Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimiz muhatap kaldı. 2017 yılının başında da ülkemizin geleceği ile alakalı çok önemli bir referandumu gerçekleştirdik. Yapılan bu referandumda bir sistem değişikliğine gitmeyi milletimiz oylayarak kabul etti. İnşallah 2019 yılında yapılacak olan genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte Türkiye yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümeti sistemine de geçmiş olacak. Ülkemiz için milletimiz için hayırlı uğurlu olsun inşallah. Bu noktada Arıcak ilçemizde de son derece başarılı, huzurlu bir güven içerisinde bir seçim gerçekleştirdik. Ben bu manada referandum sürecinin sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde yürütülmesi ve sonuçlandırılmasında her daim bizim yanımızda, güvenlik güçlerimizin yanında yer alan ve özverili bir şekilde çalışan siz muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah yeni sistemle birlikte çok daha süratli verimli ve etkin bir şekilde gerek ilçe ve belde merkezlerimiz, gerekse köylerimize daha iyi bir hizmet götürme gayreti içerisinde olacağız. Vatandaşlarımız yapması gerekeni yaptı bundan sonra inşallah bizler de kaldığımız yerden daha süratli bir şekilde devam ederek vatandaşlarımızın hak ettiği hizmeti onlara sunacağız.
 
Vali ZORLUOĞLU: Köylerimizin şantiye alanına dönmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz.
 
Hükümetimiz geçen seneye göre KÖY-DES ödeneğini 3 kat artırdı. Devletimize hakikaten müteşekkiriz. Arıcak’ta yaptığımız KÖY-DES kapsamındaki işlerin 3 kat daha fazlasını bu sene yapıyoruz. Arıcak’ın 11 tane köyünün herhalde 7-8 tanesinde bu sene çalışma yapıyoruz. Bu adeta köylerimizin bu anlamda bir şantiyeye dönmesidir. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bir kısım işler ihaleye girdi. Bir kısım işler projelendirildi ve ihale aşamasına getirildi.
 
Vali ZORLUOĞLU:  Köydes programı çerçevesinde eksik işlerimiz kalmayacak.
 
Bu sene Allah’ın izni ile gerek İl Özel İdarenin yatırım programındaki işleri,  gerekse KÖY-DES programı çerçevesindeki işlerimizin tamamını bitireceğiz. Yatırım programında yer alıp yapılmayan hiçbir işimiz kalmayacak. Bu manada Özel İdare ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.
 
Muhtarlar, köy ve mahallelerinde yapılan hizmetler hakkında istek ve sorunlarını dile getirerek, ilgili kurum müdürlerinden gerekli bilgileri aldıktan sonra sorun ve taleplerin giderilmesi hususunda yetkililere gerekli talimatları verdi.
 
       Toplantı sonunda İlçe Kaymakamımız söz alarak yaptığı konuşmada; Sayın Valim öncelikle ziyaretiniz ile ilçemize onur verdiniz. Muhtarlarla yaptığımız toplantılarda, önceliklerini dikkate alarak istişare içinde bir yönetim sergiliyoruz. İlçemizin sorunlarını karşılıklı değerlendirme ve muhtarlarımızın taleplerini doğrudan dinleme imkânını bizlere verdiğiniz için sizlere ilçem adına teşekkür ediyorum dedi.
 
İlçemiz Belediye Başkanı tarafından hazırlatılan Sayın Valimiz ve Kaymakamımızın portelerinin bulunduğu tabloların takdim edilmesi ile Vali ZORLUOĞLU ilçemizden ayrıldı.
 
Kaynak: www.elazig.gov.tr.