Cumhuriyetimizin 91. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları; 28 Ekim 2014 Salı günü saat 13.00'da Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Arıcak Belediyesi Çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başladı.

29 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 09:00 ile 09:30 arasında Kaymakamlık makamında İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan Hüseyin VURAL, Garnizon Komutanı Sayın Mehmet CANLI ve Belediye Başkanı Sayın Ferit YILDIRIM'ın tebrikleri kabul etmesinin ardından Arıcak Hürriyet Meydanı'nda Kutlama Programı ve Resmi Tören Geçişi yapıldı.

Arıcak Hürriyet Meydanı'nda, Arıcak Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Hande KARAHAN ve Türkçe Öğretmeni Resul ALTAŞ'ın sunumuyla gerçekleşen Kutlama Programında;

İlçemiz Kaymakamı Sayın Hasan Hüseyin VURAL, Garnizon Komutanı Sayın Mehmet CANLI ve Belediye Başkanı Sayın Ferit YILDIRIM, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Şehitlerimizin aziz hatırasına Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Kaymakamımız Sayın Hasan Hüseyin VURAL'ın ve Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayhan ALBAYRAK'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardında şiirler okundu.

Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koro, müzik öğretmeni Sitem ŞAHKULUBEY yönetiminde şarkı ve türküler seslendirdi.

Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilçemiz öğrencileri arasında yapılan 1000 metre ve 1500 metre koşu yarışmasında Genç Erkekler ve Genç Kızlar kategorisinde dereceye giren Yahya Kemal AYTEKİN, Yusuf KARAN, Veli ÖZEL, Hasret AÇMAZ, Merve YALÇINKAYA ve Hayriye BAYRAK isimli öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan Hüseyin VURAL tarafından, Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar kategorisinde dereceye giren Arif AYDEMİR, Mehmet AYDOĞDU, Fırat AYGÜN, Suzan YALÇIN, Şeval ÇELİKBAĞ ve Zehra YILMAZ isimli öğrencilere ödülleri Garnizon Komutanı Sayın Mehmet CANLI tarafından, Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar kategorisinde dereceye giren Abdullah KILIÇ, Ömer Sedar CAN, Kadir YILDIZ, Sedef GENCER, Elif TÜZÜN ve Yasemin GÖKMEN isimli öğrencilere ise ödülleri Belediye Başkanı Sayın Ferit YILDIRIM tarafından verildi.

Ödül Töreninin ardından Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Bandosu eşliğinde Resmi Tören Geçişi ile Program sona erdi.