Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında İlçemizde törenlerle anıldı.

Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hasan Hüseyin VURAL, Garnizon Komutanı Sayın Mehmet CANLI, Belediye Başkanı Sayın Ferit YILDIRIM, İlçe Emniyet Amir Vekili Sayın Hüseyin YALÇIN ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daire Amirleri, Kamu görevlileri, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

Anma programı Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05'te çalan sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunması ile Hükümet Konağı önündeki tören sona erdi.

Saat 10.00'da Arıcak Çok Programlı Lisesi Konferans Salonunda, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Selahattin OLGUN ve Emine Daşkın ATMACA'nın sunuculuğunda devam eden anma programında, Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Abdüsselam SERT tarafından günün anlam ve önemini belirten Atatürk'ü tanıtıcı konuşma yapıldı. Atatürk ile ilgili slayt gösterisi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Murat EROL tarafından izletildi. Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu.

Arıcak Çok Programlı Lisesi müzik öğretmeni Sitem ŞAHKULUBEY yönetiminde oratoryo gösterisinin ardından anma programı sona erdi.