Arıcak Müftülüğünün hazırlamış olduğu Kutlu Doğum Haftası programı 17 Nisan 2014 Perşembe günü Arıcak Hürriyet meydanında coşkun bir katılım ile icra edildi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Zekeriya GÖKER, Kurum Amirleri, Belediye Başkanlarının da katıldığı program İstiklal Marşının okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İlçe Müftüsü Selahattin BULUT'un açılış konuşmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Radyo Televizyon Yayın Koordinatörü ve aynı zamanda İlçemizin ilk Müftüsü Abdürrahim DURMUŞ, Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet konulu bir konferans verdi. İlgiyle dinlenen konferanstan sonra Arıcak din görevlilerinden oluşan koro tarafından ilahiler okundu. Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma, Kur'an kursları arası bilgi yarışması, kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinden sonra katılımcılara gül ve kitap dağıtımı yapıldı. Program Kutlu Doğum Pilavının ikramı ile sona erdi. Bu yıl ilk defa yapılan kan bağışı kampanyasında Kızılay Kan Merkezince 60 üniteden fazla kan bağışı yapıldı.

Coşkulu geçen Programda belde ve köylerden gelenlerin çokluğu dikkat çekti.