İlçemiz Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına; Arıcak Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz Şehitlerimiz için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla Çelenk Sunma Töreni sona erdi.

Etkinliklerin ikinci Bölümü Arıcak Çok Programlı Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Arıcak Çok Programlı Lisesi'nde gerçekleştirilen tören, Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Zekeriya GÖKER ile İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Sayın Aykut GÜRSES, Belediye Başkanı Sayın Cemil Can, İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Yrd. Asım ŞAHİN, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Gazilerimiz, Şehit Yakınları, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Arıcak Çok Programlı Lisesi Tarih Öğretmeni İsa TAŞDEMİR tarafından günün anlamı ve önemi ile ilgili konuşma yapıldı. Arıcak Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Mursel YILDIZ, M.Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitlerine adlı şiiri okudu. Programın devamında Arıcak Lisesi Müzik Öğretmeni Sitem ŞAHKULUBEY yönetiminde Arıcak Çok Programlı Lisesi korosundan Şehitlik ve Kahramanlık Türküleri seslendirildi.

Program, Çanakkale Şehitleri ile ilgili sinevizyon gösteriminin ardından Çanakkale Deniz Zaferini Kutlama ve Şehitlerimizi Anma münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmalardadereceye girenöğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

Kaymakamlığımızca ve Belediye Başkanlığımızca Şehit yakınlarına ve Gazilerimize Arıcak Öğretmenevi ve ASO'da verilen öğle yemeği ile devam edildi. Ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Zekeriya GÖKER İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Sayın Aykut GÜRSES, İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Yrd. Asım ŞAHİN ile birlikte İlçe merkezinde Şehit Mustafa AYDEMİR'in kabrine ve ailesine ziyarette bulundular.