İLÇEMİZ KAYMAKAMI MEVLÜT ŞEKERCİ ERİMLİ ORTAOKULUN’da DÜZENLENEN AFRİN TEMALI ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA PROĞRAMINA KATILDI.

        Düzenlenen anma programına İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, Erimli Belediye Başkanı Hacı İbrahim YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hacı YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Vekili Ali BERKEN, Halk Eğitim Müdürü Vekili Ahmet GÖRELİ, Belde Karakolunda Görevli Personel, Okul İdarecileri ve Öğretmenler ile Veli ve Öğrenciler katıldı. 

        Anma Programı İstiklal Marşı ve Saygı duruşundan sonra, Çanakkale ve günümüze kadar vatanımızın savunmasında canlarını feda eden tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda, günün anlam ve önemini belirten şiir ve konuşmalar ile hazırlanan oratoryo gösterileri öğrenciler tarafından sahnelendi, Mehmetçiklerimiz için okunan hatmi şerifin duası yapıldı. Daha sonra, düzenlenen Kur’an-ı Kerim okuma ve 15 Temmuz Koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

        İlçemiz Kaymakamı Programda yaptığı konuşmada “ülkemiz için böyle anlamlı bir dönemde bizleri duygulandıran, bu kadar güzel bir programı düzenleyen öğrencilerimize, öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 
Düzenlenen programdan sonra Okul İdaresi tarafından 1 hafta önce oluşturulan Şehitler Köşesine konulan Afrin operasyonunda şehit olan askerlerimiz için Mehmetçik vakfına bağış toplama kutusunda toplanan bağışlar vâkıfa gönderilmek üzere ilgililere teslim edildi.