İlçemiz Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ kendi imkanları ve hayırsever vatandaşların yardımı ile çocukların isteklerini yerine getirerek üç okulumuza çocuk oyun grubu kurdurarak onları mutlu etti.
 
Kaymakam ŞEKERCİ yaptığı açıklamada; ilçemizde uygun yer olmamasından dolayı çocukların rahat ve güvenli bir şekilde oynayacağı ve vakit geçirebileceği parkların ve oyun alanlarının mevcut olmaması konusu hem çocuklar hem de veliler tarafından tarafımıza bildirildi.  Bizlerde kendi girişimlerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile ilçe merkezimizde bulunan üç okulumuzun (Arıcak İlkokulu, Arıcak Ortaokulu ve Gümüşyaka İlkokulu) bahçelerine çocuk oyun grubu kazandırmaya çalıştık ve nihai olarak tamamladık ve bugün itibarı ile açılışını yapıyoruz. Yarınlarımız ve geleceğimiz olan çocuklarımız saf ve doğal halleri ile mutluluğu fazlasıyla hak ediyorlar. Artık çocuklarımız okul bahçelerine gelerek bahçede bulunan oyun gruplarından faydalanacak,  bu vesileyle yaz tatilinde de okul bahçeleri çocuksuz kalmayacak. Ayrıca çocuklarımızda okullarından uzak kalmayarak çocuklarla okul bahçeleri her zaman cıvıl cıvıl olacaktır dedi.
 
Çocuklar Okul bahçelerine oynayabileceği oyun grubu kazandırdığı için Kaymakam ŞEKERCİ’ye teşekkür ederek mutluluklarını dile getirdiler.