23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94 üncü yıl kutlama programı; 23 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 09.00'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından saat 10:00'da Arıcak Hürriyet Meydanında Özel Kutlama Programına geçildi.

Arıcak Hürriyet Meydanında icra edilen Kutlama Programında; İlçemiz Kaymakamı Sayın Zekeriya GÖKER, Garnizon Komutanı Sayın Aykut GÜRSES ve Belediye Başkanı Sayın Ferit YILDIRIM öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Şehitlerimizin aziz hatırasına saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Yıldız'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından İlkokul ve Ortaokul öğrencileri tarafından şiirler okundu.

Arıcak İlkokulu Ana sınıfı Öğretmenleri Hediye Nilay ÜNSAL ve Şafak ASIRLI yönetiminde ana sınıfı öğrencileri tarafından 'Ritim Dans' gösterisi yapıldı.

Arıcak İlkokulu sınıf öğretmeni Cumali TANGÜNER yönetiminde Arıcak İlkokulu Koro Grubu tarafından 'Türkü Dinletisi' sunuldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Arıcak Ortaokulu ve Arıcak İmam Hatip Ortaokulu 5.ve 6. sınıf öğrencileri arasında yapılan koşu yarışmasında ve Arıcak İlkokulu öğrencileri arasında yapılan çuval, yumurta ve halat çekme yarışmalarında dereceye giren öğrenciler; İlçe Kaymakamı Sayın Zekeriya GÖKER, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından ödüllendirildi.

Ödül Töreninin ardından program sona erdi.