100. Yıl Dönümü Gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı, İlçemiz Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına; Arıcak Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz Şehitlerimiz için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla Çelenk Sunma Töreni sona erdi.

Etkinliklerin ikinci Bölümü Arıcak Çok Programlı Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Arıcak Çok Programlı Lisesi'nde gerçekleştirilen tören, Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hasan Hüseyin VURAL ile İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayın Mehmet CANLI, Belediye Başkanı Sayın Ferit YILDIRIM, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Oktay YÜCESOY, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Gazilerimiz, Şehit Yakınları, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Arıcak Çok Programlı Lisesi Tarih Öğretmeni İsa TAŞDEMİR tarafından günün anlamı ve önemi ile ilgili konuşma yapıldı. Arıcak Çok Programlı Lisesi öğrencileri 'Çanakkale Şehitlerine' adlı şiiri okudu. Program, Çanakkale Şehitleri ile ilgili sinevizyon gösteriminin ardından Çanakkale Deniz Zaferini Kutlama ve Şehitlerimizi Anma münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmalardadereceye girenöğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

Ayrıca Kaymakamlığımızca Şehit yakınlarına ve Gazilerimize Arıcak Öğretmenevi ve ASO'da öğle yemeği verildi.