İlçemizde İstiklal Marşımızın Kabulünü Kutlama ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı Düzenlendi.
 
          Arıcak Anadolu İmam-Hatip Lisesi, İmam-Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 96. yıldönümünü kutlama, Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u anma programı Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 13.03.2017 tarihinde saat:10:00’da düzenlendi.
         İlçe Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ, Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet SUNER ve İlçe Jandarma Binbaşı Sayın Murat KARSLI’nın da hazır bulunduğu kutlama ve anma programı, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.
Program boyunca yer yer coşkulu anlar, yer yer duygulu anlar yaşandı. İlçe genelinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşımızı en güzel okuma yarışmasında okul düzeyine göre 1. olan 3 öğrenci ödüllendirildi.
         Günün anlam ve önemini en iyi yansıtan etkinlik ise Kaymakam Sayın Mevlüt ŞEKERCİ’nin daha önce 100 adet sipariş ettirdiği, Milli Şairimizin eşsiz eseri “Safahat’ın 12.sınıf  Öğrencilerine Kaymakam Sayın Mevlüt ŞEKERCİ tarafından hediye edilmesi oldu. Kitapları hediye edilmesinin ardından bir konuşma yapan Sayın ŞEKERCİ; “12 Mart 1921 yılında TBMM tarafından Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşımız; milletimizin  onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan muazzam bir eserdir. Bizlere düşen şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkarak Milli Mücadele ruhunu her daim canlı tutmaktır. Programda emeği geçen herkesi tekrar kutluyorum.” Dedi. Kaymakam Sayın Mevlüt ŞEKERCİ’nin konuşması ile düzenlenen kutlama ve anma programı sona erdi.