Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT ve beraberindeki heyet ile ilçemizi ziyaret etti.
 
Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT ve beraberindeki heyet ile ilçemiz Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ’yi makamında ziyaret ederek, ilçenin sağlık alanındaki sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Daha sonra ilçe Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT, Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM ve Sağlık Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğü yetkililerinin bulunduğu heyet ile birlikte ilçede ihalesi tamamlanan 10 Yataklı Arıcak Devlet Hastanesi yapım alanına geçildi. Yüklenici firmaya Teknik personellerce yer teslimi yapıldı.
 
Kaymakam ŞEKERCİ, burada yaptığı açıklamada “ Sağlık Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğü’nce ihalesi yapılan ve yüklenici firmaya yer teslimi yapılan  Arıcak 10 Yataklı Devlet Hastanesi’nin inşaat çalışmalarına 2018 nisan ayında başlanacak ve 2018 yılı sonunda hastane binasının tamamlanması planlanmaktadır. 10 Yataklı Devlet Hastanenin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen tüm yetkililere ilçe halkı adına teşekkür ediyorum.” dedi
  
        10 Yataklı Arıcak Devlet Hastanesi yer tesliminden sonra Arıcak 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Toplum Sağlık Merkezini ziyaret eden Doç. Dr. POLAT ve beraberindeki heyet daha sonra Erimli Sağlık ocağına geçerek buradaki çalışanlar ile bir süre sohbet ettikten sonra ilçemizden ayrıldı.